Guľový blesk

V Spišskom divadle aktuálne prebieha skúšobné obdobie pripravovanej inscenácie hry Robina Hawdona Guľový blesk. Robin Hawdon patrí medzi uznávaných britských autorov úspešných a divákmi žiadaných komédií. 

Túto situačnú komédiu pre Spišské divadlo naštuduje režisér Svetozár Sprušanský, ktorý sa narodil roku 1971 v Bratislave. Vyštudoval Filozofickú fakultu UK v Bratislave (odbor kulturológia a estetika) a Činohernú a bábkarskú fakultu VŠMU v Bratislave (odbor divadelná veda). Jeden rok bol zamestnaný ako dramaturg rozhlasových hier pre mládež v Slovenskom rozhlase v Bratislave, s ktorým predtým – a aj potom – externe spolupracoval a spolupracuje ako autor a režisér. Dvadsaťdva rokov pôsobil ako dramaturg, režisér, šéfdramaturg a umelecký šéf Divadla Andreja Bagara v Nitre. Ako režisér hosťoval aj v ďalších divadlách: Nová scéna Bratislava, Opera Slovenského národného divadla Bratislava, Divadlo Jonáša Záborského Prešov, Divadlo Alexandra Duchnoviča Prešov, Chapter Art Cardiff (Veľká Británia), Divadlo v Dlouhé v Prahe (Česká republika). Od septembra 2017 sa stal interným dramaturgom Divadla Nová scéna v Bratislave, kde sa doteraz pravidelne a úspešne predstavil aj ako režisér.

Kolotoč nedorozumení v komédii Guľový blesk roztočí slávna herecká dvojica Rachel a John Dudleyovci. Ich manželstvo je v troskách, a tak sa rozhodnú oddýchnuť si od seba a tajne stráviť víkend v náručí svojich milencov – v rovnakom hoteli. Staromódny, ale zábavný majiteľ hotela Pierre sa snaží zabrániť ich stretnutiu a odvrátiť blížiacu sa katastrofu. Ale...

Premiéra inscenácie sa uskutoční 19. novembra 2021 v Spišskom divadle.

Na fotografii režisér inscenácie Svetozár Sprušanský.

Spišské divadlo