NOVÁ SEZÓNA

Milí diváci,

v Spišskom divadle sa 26. augusta 2019 oficiálne začala nová sezóna, v ktorej pre Vás pripravujeme množstvo zaujímavých inscenácií. V sezóne 2019/2020 Vás čaká najmä obrovská dávka humoru v podobe troch komédií. V septembri Spišské divadlo uvedie spoločenskú satiru, ktorú prezentuje vynikajúca hra slovinského autora Vinka Möderndorfera Krásne je v Tatrách. V marci bude nasledovať slovenská premiéra inscenácie hry kanadského autora Jordana Tannahilla Oneskorená návšteva plná inteligentného humoru a sériu komédií v apríli uzavrie populárna bulvárna komédia Raya Cooneyho Zdrhni pred svojou ženou.

Na december sme pre Vás pripravili originálnu multimediálnu náučnú inscenáciu hry Ivana Stodolu Marína Havranová, ktorá je súčasťou dramaturgického projektu Slovenské storočie minulej sezóny.

V Štúdiu Spišského divadla sa v sezóne 2019/2020 začne nový cyklus inscenácií s názvom Nezbadané drámy, v rámci ktorého uvidíte inscenáciu hry Vladimíra Hurbana Vladimírova Boj, ktorá doteraz nebola inscenovaná. Okrem toho v Štúdiu uvedieme inscenáciu hry Jeana Geneta Slúžky a inscenáciu hry Karola Horáka Štúr.

Sklamaní nebudú ani detskí diváci, ktorým divadlo v závere sezóny ponúkne inscenáciu rozprávky Jozefa Cígera Hronského Smelý zajko.

KRÁSNE JE V TATRÁCH

Dňa 26. augusta 2019 sa v Spišskom divadle začalo skúšobné obdobie pripravovanej inscenácie hry Vinka Möderndorfera Krásne je v Tatrách v preklade, úprave a réžii umeleckého šéfa súboru Michala Babiaka. Už v septembri sa môžete tešiť na výbornú komédiu sršiacu priamym absurdno-groteskným humorom, ktorá je zároveň ostrou satirou na prenikanie mafie do politiky a spoločenského života v období po páde komunizmu vo východoeurópskom bloku.

Premiéra inscenácie sa uskutoční 27. septembra o 19:00 v Spišskom divadle.

Spišské divadlo
v Spišskom divadle sa 26. augusta 2019 oficiálne začala nová sezóna, v ktorej pre Vás pripravujeme množstvo zaujímavých inscenácií. V sezóne 2019/2020 Vás čaká najmä obrovská dávka humoru v podobe troch komédií. V septembri Spišské divadlo uvedie spoločenskú satiru, ktorú prezentuje vynikajúca hra slovinského autora Vinka Möderndorfera Krásne je v Tatrách. V marci bude nasledovať slovenská premiéra inscenácie hry kanadského autora Jordana Tannahilla Oneskorená návšteva plná inteligentného humoru a sériu komédií v apríli uzavrie populárna bulvárna komédia Raya Cooneyho Zdrhni pred svojou ženou." data-share-imageurl="">