Významná návšteva v Spišskom divadle

Včera sme v Spišskom divadle privítali ministerku kultúry Natáliu Milanovú. Pani ministerka spolu s poslankyňou NR SR Máriou Šofranko a jej kolegami absolvovala prehliadku divadla, počas ktorej sme ju informovali o našej inštitúcii, jej histórii, o stave budovy a o aktuálnej tvorbe. V hlavnej sále sa pani ministerka stretla s hercami a režisérom pripravovanej inscenácie Je dôležité správne meno profesorom Ľubomírom Vajdičkom. V Štúdiu Spišského divadla ju privítal umelecký šéf divadla a režisér Michal Babiak, ktorý s hercami momentálne skúša komorný titul Štúr. Následne pani ministerka absolvovala neoficiálne rokovanie s riaditeľom divadla Radovanom Michalovom. Jeho predmetom bolo aj možné riešenie zlého technického stavu budovy a diskusia o tom, ako nájsť financie na obnovu jedinečnej historickej budovy Reduty, v ktorej divadlo sídli.

Ďakujeme pani ministerke, že si počas svojej pracovnej cesty na východ Slovenska našla čas a prejavila záujem o našu inštitúciu. 

Spišské divadlo
Včera sme v Spišskom divadle privítali ministerku kultúry Natáliu Milanovú. Pani ministerka spolu s poslankyňou NR SR Máriou Šofranko a jej kolegami absolvovala prehliadku divadla, počas ktorej sme ju informovali o našej inštitúcii, jej histórii, o stave budovy a o aktuálnej tvorbe. V hlavnej sále sa pani ministerka stretla s hercami a režisérom pripravovanej inscenácie Je dôležité správne meno profesorom Ľubomírom Vajdičkom. V Štúdiu Spišského divadla ju privítal umelecký šéf divadla a režisér Michal Babiak, ktorý s hercami momentálne skúša komorný titul Štúr." data-share-imageurl="">